PAMIĘTNIK TWÓRCZY - LISTOPADOWE REFLEKSJE

Odtwórz wideo

Nasze wspólne, twórcze chwile odchodzą wraz z uciekającym czasem — jak liście spadające z drzew. Suche gałązki wiatr niesie po parkach, lasach, górskich dolinach i nadmorskich plażach. Jesteśmy jak te liście. Kończymy szkołę, rozbiegamy się po świecie. Mija kolejny rok, przychodzi następna jesień… pora, która nastraja do wspomnień.

Wystawa ta jest próbą zatrzymania uciekającego czasu. To wspomnienie młodzieńczej pasji i wolności tworzenia. Bez barier niepełnosprawności, pandemii. Poza granicą codziennych obowiązków i regulaminu szkolnego. Wśród kolorowych kartonów, farb i pasteli, cukrowej masy i pachnących płatków kwiatów kryją się ulotne chwile naszych spotkań, rozmów o dalszych planach i marzeniach, beztroskiego śmiechu, muzyki naszej wrażliwości artystycznej.

Oddajemy w Państwa ręce pamiętnik barw naszego twórczego życia z Ośrodka dla Niesłyszących. W zawsze wyjątkowej, pełnej zrozumienia, ciepła i przyjaźni atmosferze Młodzieżowego Domu Kultury. Zapraszamy— przejdźcie się korytarzem naszych emocji, zobaczcie galerię naszego spojrzenia na rzeczywistość. Nie słyszymy szelestu spadających liści, ale… widzimy tak samo, a może lepiej.

Wystawa przedstawia dokonania twórcze trzech pracowni:
Pracownia Plastyczna — pod kierunkiem Katarzyny Śliwczyńskiej- Szarkowskiej,
Pracownia Florystyczna — pod kierunkiem Renaty Chojnackiej
Pracownia Cukiernicza — pod kierunkiem Andrzeja Tomonia

ORGANIZATORZY

Skip to content