Zespół narodził się w 2015 roku z pragnienia głębszego rozwoju artystycznego części młodzieży uczęszczającej na zajęcia muzyczne do naszego, tętniącego życiem, domu kultury. Prym zaczęli wieść dwaj gimnazjaliści, a zarazem rewelacyjni muzycy, Młodzieżowy zespół muzyczny „Without Name ” www.withoutname.fort49.pl którzy potrafią ostro dołożyć do pieca.

  Pierwszy z nich – Filip – to wspaniały gitarzysta, który, podczas partii rytmicznych oraz wirtuozowskich wstawek solowych, potrafi wyczyniać cuda na tych cienkich kawałkach naprężonej, od siodełka aż po mostek, stali.

  Drugi z nich – Tomek – to fenomenalny basista, który, niczym rozpędzony parowóz, po masywnych strunach swojej gitary „tak gładko, tak lekko, tak toczy się w dal, jak gdyby to była piłeczka, nie stal…”.

  Chłopcy już w latach poprzednich, pod batutą fortecznego instruktora Jacka Niebudka, cyzelowali swoje umiejętności „szarpiąc druty” w klasie gitary. Niejeden inny gitarzysta prędzej by sobie kostki połamał, aniżeli za nimi nadążył.

  Na rozległe meandry zamiłowań muzycznych w 2016 roku wartkim strumieniem wpłynęła Zuzia, która do swego serca przytuliła wyposażenie „kuchenne” pracowni muzycznej. Uzupełnia ona trzon sekcji rytmicznej subtelną poezją dźwięków dopływających z garnków i talerzy, a gdy trzeba, także potrafi dorzucić do kotła.

  W bieżącym roku w ich zwarte szeregi wmaszerował Krystian i – przejmując dowództwo nad niektórymi partiami solowymi – śmiało dzierży muzyczny oręż w swych dłoniach podczas prób i koncertów.
  W trakcie jednej z nich cała drużyna stoczyła ciężki bój o nazwę zespołu. I gdy kolejne propozycje, jak niedobitki na polu walki, padały pod naporem wątpliwości tudzież niedosytu, wyłoniła się Without The Name – tryumfując przez chwilę, niczym zwycięski sztandar łopoczący na wietrze. Ale bitwa się jeszcze nie skończyła…

*   *   *

   Warto śledzić losy tych młodych i pełnych energii ludzi. Z ich wspólnego wysiłku włożonego w doskonalenie umiejętności muzycznych i towarzyszącej temu radości, może czerpać każdy z nas uczestnicząc w koncertach muzycznych.


  Zespół dał swój pierwszy publiczny koncert na scenie parku „Zielony Jar” w XVII Dzielnicy Miasta Krakowa podczas plenerowego festynu Radosny Dzień Dziecka w 2016 roku.
  Muzycy zaczęli się też wpisywać w program artystyczny imprez z okazji Dnia Wzgórz Krzesławickich, a ostatnio koncertowali w Klubie „Na Kotłowem”.

 Skład koncertowy zespołu:
Filipgitara elektryczna
Tomaszgitara basowa
Zuzannaperkusja
Krystianharmonijka ustna


POSZUKIWANY! POSZUKIWANA! – wokalista/wokalistka