Gagik Parsamian – ormiański malarz. Urodził się w Eczmiadzynie, starożytnej stolicy Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych, następnie Akademię Sztuk Pięknych w Erewanie pod kierunkiem prof. Ara Biekariana. Od roku  1988 jest członkiem Związku Malarzy Armenii, a od 2007 roku przyjęty do polskiego Związku Artystów Plastyków. W 1989 roku został mianowany kustoszem Eczmiadzyńskiego oddziału Armeńskiej Centralnej Państwowej Galerii Obrazów. Od 1994 roku mieszka i tworzy w Gdańsku, ma swoją galerię przy ul. Mariackiej 34.

„Gagik Parsamian należy do tych nielicznych, którzy pojmują życie i twórczość jako jedną całość. W obrazach Gagika odbija się jego dusza. Jest autentyczny. to, co oferuje odbiorcy, to ogromna dawka piękna, dobra i miłości”
                                                                                              Małgorzata Dagny Sikorska

Prace Gagika wystawione były w: Armenii (Erewan, Eczmiadzyn), Gruzji (Tbilisi), Rosji (Moskwa, Kalingrad), Izraelu, Holandii, Niemczech, Tokio, Paryżu, Zyrychu, Polsce (Gdańsk, Warszawa, Sopot).

Przebywał w MDK Fort 49 „Krzesławice” w związku z przygotowaniem swojej autorskiej wystawy malarskiej w ramach Salonu Ormiańskiego.

„Najpiękniejszym darem przyrody dla człowieka jest uczucie miłości oraz dobroci. Kluczem do zrozumienia tych uczuć jest miłość do kwiatów, które są bezgranicznie pięknej jednocześnie milczące”
                                                                                                             Gagik Parsamian