Czereśnie – koncert dla dzieci – MDK, os. Na Stoku 27b – 1 czerwca, godz. 11.30

Tradycyjnie z okazji Dnia Dziecka MDK przygotował dla najmłodszych wiele atrakcji, które będą czekać w środę 1 czerwca w MDK, os. Na Stoku 27b. W programie: warsztaty w pracowniach plastycznej, muzycznej, tanecznej, fotograficznej oraz koncert zespołu „Czereśnie”

  • godz. 10.00-14.00 – warsztaty w pracowniach MDK dla grup zorganizowanych;

  • godz. 11.30 – 12.30 koncert zespołu „Czereśnie”. Wstęp bezpłatny

Czereśnie to zespół założony w Krakowie w 2017 roku.

Wyobraź sobie piosenki opowiadające o sprawach najważniejszych: ochronie przyrody, dbaniu o własne zdrowie, miłości do najbliższych, szanowaniu różnorodności. Skierowane do najmłodszych, lecz unikające infantylizacji. Wykonywane w żywiołowej formie, pełnej wspólnych zabaw i interakcji z publicznością. Wyobraź sobie zespół dla dzieci inny niż wszystkie – Czereśnie!

Andrzej Zagajewski, laureat Paszportu Polityki wraz z zespołem Hańba!, stworzył muzykę, która za cel stawia nie tylko dobrą zabawę, ale również pobudzanie rozwoju każdego człowieka, przede wszystkim tego najmłodszego – jego wrażliwości, kreatywności i zdolności.

 

Na zachętę zapraszam do przesłuchania kilku utworów:

Występy Czereśni to okazja do poznania całej palety instrumentów i ich brzmień: perkusji, bandżo, mandoliny, gitary basowej, a nawet tuby czy klarnetu. Młody odbiorca ma szansę uczestniczenia w prawdziwym koncercie, wykonywanym przez profesjonalnych muzyków ogranych na scenach od Stanów Zjednoczonych, przez całą Europę, po dalekie Chiny i Australię. Sporo w tym jednak zabawy – dzieciaki wciągane są nie tylko do tańca, tupania czy klaskania, ale również wspólnego grania utworów na małych instrumentach.

Zespół nagrał trzy płyty długogrające:

2017 – Ale wrzawa!
2018 – Pestki
2020 – Sport to zdrowie

Celem zespołu jest wzbogacenie sceny muzycznej dla najmłodszych odbiorców. Muzyka to nie tylko sposób na relaks i dobrą zabawę, ale przede wszystkim element pobudzający rozwój każdego, szczególnie młodego człowieka – jego wrażliwości, kreatywności i zdolności.

Radosny Dzień Dziecka:

zdjęcia i montaż – Zbyszek Łata

reportaż fotograficzny – Zbigniew Zaczkowski

Odtwórz wideo

Organizatorzy:
Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice”
Rada Dzielnicy XVII Miasta Krakowa – Wzgórza Krzesławickie

Skip to content