Zajrzyj do Huty (21, 22 IX 2019)

Zajrzyj do Huty

Od 11 lat Muzeum Krakowa wraz z zaprzyjaźnionymi nowohuckimi instytucjami
zaprasza mieszkańców dzielnicy, całego Krakowa i turystów do poznawania nowohuckiej historii i teraźniejszości.

To poznawanie przede wszystkim przez wędrowanie. Nie tylko od instytucji do instytucji ale też po różnych zakątkach dzielnicy. Bez zadęcia i na luzie, choć przecież jubileuszowo, bo świętujemy w tym roku 70-lecie Nowej Huty.
Zajrzyjcie więc koniecznie 21 i 22 września do Huty!
I koniecznie zarezerwujcie sobie na to więcej czasu – pół dnia albo i cały. Wtedy zdążycie nie tylko odwiedzić kilka instytucji, obejrzeć kilka wystaw, występów i koncertów, ale też wybrać się na wycieczkę lub dwie i samodzielnie pospacerować, np. nad Zalewem Nowohuckim. Bo Zajrzyj do Huty! jest świetnym pretekstem nie tylko do poznania dzielnicy ale i do zaprzyjaźnienia się z nią.
W programie, który znajdziecie na stronie www.muzeumkrakowa.pl, znalazło się w tym roku kilka nowych lub nieobecnych w ostatnich latach lokalizacji, m.in. Cafe Nowa Księgarnia, Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, Muzeum Lotnictwa Polskiego, czy Elektrociepłownia w Łęgu.
Będzie też pewna niespodzianka.

Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice” zaprasza:

Sobota 21 września
11.00 – zwiedzanie Fortu Krzesławice z przewodnikiem, historykiem z Muzeum Nowej Huty Piotrem Kapustą.

12.00 – 14.00 – zwiedzanie wystaw czasowych:
– Okolice Nowej Huty – wystawa fotografii Adama Gryczyńskiego.
– Miasto bez Boga – Nowa Huta – wystawa fotografii uczestników warsztatów fotograficznych w MDK Fort 49 „Krzesławice” pod kierunkiem Zbyszka Łaty.

12.00–14.00 – zwiedzanie wystaw stałych:
Austriackie forty na terenie Nowej Huty, I wojna w rejonie krzesławickich wzgórz, Pamięci rozstrzelanych w Forcie 49 „Krzesławice” w latach 1939–41, Wielcy Polacy w historii Fortu.

19.30 – spektakl teatru tańca Kartki z przeszłości w wykonaniu Teatru w Międzyczasie.
W przedstawieniu odnoszącym się do czasów PRL bierze udział kilkanaście młodych tancerek, na co dzień tańczących w zespołach tanecznych Dance Effort prowadzonych przez Paulinę Wysocką-Fularz w MDK Fort 49 „Krzesławice”. Spektakl jest autorską opowieścią o polskiej rzeczywistości od lat 60. do lat 90. Inspirację stanowiły przede wszystkim stare fotografie, kroniki filmowe PRL, muzyka oraz wspomnienia z tamtych lat. Spektakl odbędzie się na placu fortecznym MDK Fort 49 „Krzesławice”.

Niedziela 22 września
17.00–21.00 – potańcówka w klimacie PRL na dziedzińcu przed MDK.
Dla wszystkich, którzy chcą przyjść i potańczyć. Dodatkowe atrakcje: karaoke, poczęstunek, konkursy.

16.00–18.00 – Codzienne – niecodzienne –gra osiedlowa w przestrzeni Wzgórz Krzesławickich.
Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, tych, którzy znają i tych którzy chcieliby poznać ciekawe zakątki Dzielnicy XVII Miasta Krakowa.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WYDARZENIA

 

Ten artykuł opublikowany w kategorii: kalendarz imprez, w nadchodzącym czasie (menu boczne).