Teatr, Warsztaty Teatralne

Warsztaty Teatralne – instruktor: Jarosław Szwec

Zajęcia(dzień)  godz.      nr sali
poniedziałek    15.30—20.25   Teatr Ludowy
wtorek       16.00—19.30   Teatr Ludowy

Informacje i zapisy w sekretariacie (pok. nr 19) lub bezpośrednio u instruktora.

Dla kogo jest warsztat teatralny?

Warsztat adresowany jest do Ciebie, jeżeli: lubisz teatr i pragniesz rozwijać swoje zamiłowanie, chcesz pracować nad sobą, chcesz uruchomić swój głos i ciało, chcesz nauczyć się używać swych emocji, chcesz nauczyć się interpretacji tekstu, chcesz przełamać swoją wstydliwość, chcesz działać z innymi twórczymi ludźmi, myślisz o przyszłości aktorskiej. Każdy z tych powodów jest wystarczający, by podjąć to działanie!

Zajęcia teatralne prowadzone przez aktora Teatru Ludowego pana Jarosława Szweca skierowane są do młodzieży gimnazjalnej oraz szkół średnich zainteresowanych chęcią zetknięcia się z prawdziwym, profesjonalnym teatrem w szerokim pojęciu. Forma zajęć oparta jest o koncepcję wypracowaną przez wyższe szkoły teatralne w Polsce i obejmują swoim zakresem takie zagadnienia jak:

 • psychologia budowy postaci scenicznej;
 • tworzenie przedstawienia od prób czytanych po premierę;
 • zapoznanie uczestników z rekwizytem, kostiumem i scenografią;
 • poprawna wymowa (dykcja);
 • plastyka ruchu scenicznego;
 • historia teatru i dramatu

Uczestnicy zajęć przez cały rok szkolny poznają tajniki budowania przedstawienia teatralnego od kuchni, aby w końcowej fazie zaprezentować spektakl na zawodowej scenie teatralnej. Niejednokrotnie bardziej uzdolnieni są angażowani do ról epizodycznych w zawodowym teatrze, a wielu z nich wiąże swoje przyszłe życie zawodowe z szeroko pojętą sztuką aktorską. Korzyści jakie uczestnicy wynoszą z zajęć to niewątpliwie świadomość na czym polega  praca przy tworzeniu zawodowego spektaklu, umiejętność posługiwania się swoim ciałem i psychiką,  poprawienie wymowy, nabycie różnych technik pamięciowego opanowania tekstu, zapoznanie się z budynkiem teatralnym, jego infrastrukturą, pracowniami i osobami tworzącymi widowisko.

Comments are closed.


2000÷2019 © Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice” w Krakowie
opieka administracyjna, tworzenie stron internetowych, informatyka opieka techniczna, fotografia reporterska, fotografia ślubna, zdjęcia ślubne, zdjęcia rodzinne, wideo, videofilmowanie, filmy HDV, filmy weselne serwer, usługi serwerowe, PSB, charytatywna pomoc techniczna ADMINISTRACJA STRONĄ MDK