Wystawa „Pejzaż wewnętrzny” (30 I÷28 II 2014)

Wernisaż wystawy prac plastycznych uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie Wydarzenie:
Wystawa prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Babińskiego
w Krakowie

data:
od 30 stycznia do 28 lutego 2014 roku

miejsce:
Galeria MDK Fort 49


 

„Pejzaż wewnętrzny” tworzą wybrane prace powstałe w pracowni plastycznej Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Szpitalu Specjalistycznym im. dr. J. Babińskiego w Krakowie. Pracownia działa w WTZ od początku czyli od 1996 roku. Od tego czasu w archiwum zgromadzono ogrom dzieł malarskich, rysunkowych oraz grafik (algrafii, linorytów). Na wystawie zaprezentowane będą prace najnowsze powstałe w okresie ostatnich 5 lat.
Jak piszą pomysłodawcy wystawy p. Anna Mazur i p. Paweł Piotrowicz podziwiać będzie można twórczość jedenastu osób, które z pracownią są zżyte od dawna, w niej tworzą, w niej znalazły przyjazną przystań i akceptację. Większość prezentowanych prac posiada pewne elementy pejzażu, co zresztą sugerowałby tytuł wystawy, jednak  przy wyborze nie chodziło nam o perspektywę, relacje światła i cienia czy umiejętność realistycznej wiarygodności. Najważniejszy dla nas jest człowiek, jego emocje, uczucia, poczucie akceptacji i przyjaźni ze sztuką. Naszą perspektywą jest to co dzieje się w człowieku, próba komunikowania innym ludziom swoich myśli, uczuć i przeżyć. Na ile jest to czytelne spróbujcie Państwo ocenić to sami. Zapraszamy serdecznie w podróż krajobrazami wyobraźni…..

Wstęp bezpłatny

Ten artykuł opublikowany w kategorii: 2014 rok, tagi: .

Comments are closed.