Without The Name


  Zespół narodził się w 2015 roku z pragnienia głębszego rozwoju artystycznego części młodzieży uczęszczającej na zajęcia muzyczne do naszego, tętniącego życiem, domu kultury. Prym zaczęli wieść dwaj gimnazjaliści, a zarazem rewelacyjni muzycy, Młodzieżowy zespół muzyczny „Without Name ” www.withoutname.fort49.pl którzy potrafią ostro dołożyć do pieca.

  Pierwszy z nich – Filip – to wspaniały gitarzysta, który, podczas partii rytmicznych oraz wirtuozowskich wstawek solowych, potrafi wyczyniać cuda na tych cienkich kawałkach naprężonej, od siodełka aż po mostek, stali.

  Drugi z nich – Tomek – to fenomenalny basista, który, niczym rozpędzony parowóz, po masywnych strunach swojej gitary „tak gładko, tak lekko, tak toczy się w dal, jak gdyby to była piłeczka, nie stal…”.

  Chłopcy już w latach poprzednich, pod batutą fortecznego instruktora Jacka Niebudka, cyzelowali swoje umiejętności „szarpiąc druty” w klasie gitary. Niejeden inny gitarzysta prędzej by sobie kostki połamał, aniżeli za nimi nadążył.

  Na rozległe meandry zamiłowań muzycznych w 2016 roku wartkim strumieniem wpłynęła Zuzia, która do swego serca przytuliła wyposażenie „kuchenne” pracowni muzycznej. Uzupełnia ona trzon sekcji rytmicznej subtelną poezją dźwięków dopływających z garnków i talerzy, a gdy trzeba, także potrafi dorzucić do kotła.

  W bieżącym roku w ich zwarte szeregi wmaszerował Krystian i – przejmując dowództwo nad niektórymi partiami solowymi – śmiało dzierży muzyczny oręż w swych dłoniach podczas prób i koncertów.
  W trakcie jednej z nich cała drużyna stoczyła ciężki bój o nazwę zespołu. I gdy kolejne propozycje, jak niedobitki na polu walki, padały pod naporem wątpliwości tudzież niedosytu, wyłoniła się Without The Name – tryumfując przez chwilę, niczym zwycięski sztandar łopoczący na wietrze. Ale bitwa się jeszcze nie skończyła…

*   *   *

   Warto śledzić losy tych młodych i pełnych energii ludzi. Z ich wspólnego wysiłku włożonego w doskonalenie umiejętności muzycznych i towarzyszącej temu radości, może czerpać każdy z nas uczestnicząc w koncertach muzycznych.


  Zespół dał swój pierwszy publiczny koncert na scenie parku „Zielony Jar” w XVII Dzielnicy Miasta Krakowa podczas plenerowego festynu Radosny Dzień Dziecka w 2016 roku.
  Muzycy zaczęli się też wpisywać w program artystyczny imprez z okazji Dnia Wzgórz Krzesławickich, a ostatnio koncertowali w Klubie „Na Kotłowem”.

 Skład koncertowy zespołu:
Filipgitara elektryczna
Tomaszgitara basowa
Zuzannaperkusja
Krystianharmonijka ustna


POSZUKIWANY! POSZUKIWANA! – wokalista/wokalistka


Comments are closed.


2000÷2019 © Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice” w Krakowie
opieka administracyjna, tworzenie stron internetowych, informatyka opieka techniczna, fotografia reporterska, fotografia ślubna, zdjęcia ślubne, zdjęcia rodzinne, wideo, videofilmowanie, filmy HDV, filmy weselne serwer, usługi serwerowe, PSB, charytatywna pomoc techniczna ADMINISTRACJA STRONĄ MDK