Humorystyczny Turniej Szkół, Dzielnice Krakowa (17 V 2016)

Humor Turniej Szkół_dzielnice wwwwydarzenie: Humorystyczny Turniej Szkół
Dzielnice XIV, XV, XVII Miasta Krakowa
data: 17 V 2016
miejsce: MDK Fort 49 „Krzesławice”

 

17-stego maja 2016 r., odbył się Humorystyczny Turniej Szkół dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z XIV, XV i XVII Dzielnicy Miasta Krakowa. W wydarzeniu udział wzięło osiemnaście drużyn 4-osobowych, które przybyły z opiekunami. Zawody zostały zorganizowane przez Młodzieżowym Domu Kultury Fort 49 „Krzesławice” os. Na Stoku i przeprowadzone na terenie placówki. Turniej odbył się przy współpracy ze Szkołą Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej oraz Zespołem Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Krakowie. W przeprowadzanie konkurencji turniejowych zaangażowane zostały także studentki odbywające praktykę w MDK.

Tegoroczny Humorystyczny Turniej zgodnie z intencją organizatorów zakładał połączenie treści edukacyjnych, rekreacyjnych i sportowych z dobrą zabawą, aby poprzez terapię śmiechem rozwijać pozytywny obraz własnej osoby i kształtować prawidłową samoocenę.

Organizatorzy dziękują wyżej wymienionym partnerom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkurencji turniejowych.

W turnieju dominowały konkurencje sprawnościowe, takie jak: tyrolka czyli zjazd na linie, ślepa musztra, kręcioła, rzuty do celu, jazda na nietypowym pojeździe, papierowa mumia i drużynowy „przejazd czołgiem”. Natomiast konkurencje takie jak: zadymiony humor, kalambury, roszady i rebusy wymagały od uczestników pracy intelektualnej z dużą dozą humoru.

Ten artykuł opublikowany w kategorii: 2016 rok.

Comments are closed.