Radosław Kuliś „Postrzeganie” (17 XI 2017)

Radosław Kuliś -wystawa fotografii PostrzeganieRadosław Kuliś „Postrzeganie”

Wystawa od od 17 listopada do 18 grudnia 2017 roku
Młodzieżowy Domu Kultury Fort 49 „Krzesławice”
w Krakowie, os. Na Stoku 27b.


Postrzeganie

Autor wystawy, Radosław Kuliś w swoich pracach posługuje się zjawiskiem transparentności fotografii i poszukuje abstrakcyjnych form skonstruowanych z istniejących struktur materialnych lub zjawisk świetlnych (np. w realizowanym od 2002 cyklu „Lightpaint”). Za pomocą czysto fotograficznych środków, jak światłocień, wielokrotna ekspozycja, długie czasy naświetlania i ruch aparatu, unikając ingerencji komputerowej, buduje nieistniejące w rzeczywistości przestrzenie i obiekty. Na wystawie prezentowane są również fotografie realizowane techniką otworkową (camera obscura), w której z racji zawodu autora jako aparat wykorzystany został werbel, oraz luksografie powstałe bez udziału aparatu.


Radosław Kuliś
– urodzony i zamieszkały w Nowym Sączu. Studiował fotografię na ASP w Poznaniu, dyplom w 2004 w pracowni Fotografii Intermedialnej prof. Krzysztofa Baranowskiego. Na co dzień pracuje jako perkusista.

Zobacz reportaż Krzysztofa Ridana: Nowohucka Kronika Filmowa „Postrzeganie” od 2:57

Wystawę będzie można oglądać w dniach od 17 listopada do 18 grudnia 2017 w Młodzieżowym Domu Kultury Fort 49 „Krzesławice” w Krakowie, os. Na Stoku 27b.

Ten artykuł opublikowany w kategorii: 2017 rok, tagi: .

Comments are closed.