Bartłomiej Bałaban „Portret VI Muz” (29 IX÷8 XI 2017)

www bartlomiej balabanwydarzenie: „Portret VI Muz”, wystawa fotografii Bartłomieja Bałabana
data: od
29 IX do 8 XI 2017
miejsce: MDK Fort 49 „Krzesławice” w Krakowie.„Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt

To prawda nie potrzebna wcale mi
Gdy nie po drodze będzie razem iść
Uniosę Twój zapach snu
Rysunek ust, barwę słów
Niedokończony, jasny portret Twój
Uniosę go ocalę wszędzie (…)”

Bogusław Mec

Portret, to wielki artystyczny wyraz kunsztu wielu fotografów. I choć uważany jest za jeden z najtrudniejszych tematów w tej dziedzinie sztuki, to wielu fotografów, stara się z nim zmierzyć, z większym lub mniejszym sukcesem. Fotografia portretowa, to odzwierciedlenie nie tylko zewnętrznego wymiaru osoby portretowanej, ale przede wszystkim, to daleka podróż w głąb, tak, aby poznać zarówno osobę, jak również jej charakter. To karkołomne zadanie, jednak nie niemożliwe.

Bogusław Mec, w swojej piosence „Jej portret” postanowił uwiecznić ten specyficzny, a zarazem piękny wymiar ludzkiej osobowości, wskazując jednocześnie na szczegóły tego piękna i podkreślając, że każdorazowo pozostaje on niedokończony, tak jak niedokończona jest historia cichej bohaterki piosenki, ale tak jak również niedokończona pozostaje każdorazowo historia każdego bohatera fotografii portretowej.

Bartłomiej Bałaban, poszukując w strojach z minionej epoki inspiracji, postanowił uwiecznić w kadrze nie tylko ubiór, ale także bajkowy klimat osób portretowanych. To niesamowite, że ta podróż w minione czasy, w którą zabiera nas Bartłomiej, pozwala nam cieszyć się zarówno pięknem sztuki, którą wykonał, ale również pięknem bohaterów tej podróży.

Zdjęcia prezentowane na wystawie, które z przyjemnością Bartłomiej pragnie Państwu przedstawić, wykonane zostały na przestrzeni ostatnich trzech lat, zarówno w profesjonalnym studio jak również w plenerze. Niektóre ze zdjęć, prezentowane są publicznie dzisiaj po raz pierwszy, co artyście sprawia zapewne największą radość.

Zapraszam wszystkich Państwa do obejrzenia wystawy, a wszystkim osobom portretowanym – bohaterom sesji, w imieniu Bartłomieja, bardzo dziękuję.

Rafał Lucjan Karolak

Wystawa od 29 września do 25 października 2017 r.

BARTŁOMIEJ BAŁABAN – urodzony w roku 1988.
Absolwent Towarzystwa Wiedzy Powszechnej o specjalności fototechnik. Absolwent Publisching School o specjalności grafik desktop publishing. Od 2008 r. Należy do Krakowskiego Klubu Fotograficznego. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców – Fotoklub Rzeczypospiltej Polskiej. Jest autorem 11 wystaw indywidualnych oraz 8 wystaw zbiorowych. Jest laureatem I miejsca w międzynarodowym konkursie organizowanym przez CK Foto.

Organizatorzy:

Logo_MDKMłodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice” w Krakowie

logo-nck
Nowohuckie Centrum Kultury, Kraków, Aleja Jana Pawła II 232

krakowski klub fotograficzny logo
Krakowski Klub Fotograficzny, NCK, Kraków

Bez-nazwy-12
Bartłomiej Bałaban

Ten artykuł opublikowany w kategorii: 2017 rok, tagi: .

Comments are closed.