Spektakl, potańcówka, gra osiedlowa (21 i 22 IX 2019)

70. lat Nowej Huty


70. lat Nowej Huty w MDK Fort 49. Z tej okazji w dniach 21 i 22 września br. MDK Fort 49 „Krzesławice” zaprosił jej mieszkańców do wspólnego świętowania. Wszystkie atrakcje przygotowane nawiązywały do czasów powstania Nowej Huty, która w tym roku obchodzi swoje 70– lecie.

W sobotę 21 września na dziedzińcu fortecznym Młodzieżowego Domu Kultury, os. Na Stoku 27 b teatr tańca „w międzyCZASie” zaprezentował spektakl pt. „Kartki z przeszłości” Występ jest autorską opowieścią o polskiej rzeczywistości z okresu lat 60– tych do 90– tych. Inspirację stanowiły przede wszystkim stare fotografie, Kroniki Filmowe PRL, muzyka oraz wspomnienia z tamtych lat. Publiczność gorąco oklaskiwała utalentowane tancerki na co dzień uczestniczące w zajęciach w MDK Fort 49 „Krzesławice”. Za reżyserię i przygotowanie choreografii odpowiada Paulina Wysocka-Fularz.

Część urodzinowa z tortem odbyła się w niedzielę. W dniu 22 września br. dziedziniec forteczny przy MDK „Krzesławice” zmienił się w PRL-owską prywatkę. Ten wieczór był pełen dobrej zabawy i wyśmienitej kuchni. O oprawę muzyczną zadbali nowohuccy DJ–e. Nasi goście bawili się do przebojów zespołu Abba, Anny Jantar czy Bee Gees. W urodzinowe wydarzenia zaangażowane były uczestniczki zajęć MDK działające na co dzień w grupie tanecznej „Podaj Dalej”. Były konkursy tańca z balonem i na gazecie, w których chętnie uczestniczyli przybyli goście. W loterii zorganizowanej dla wszystkich rozlosowano nowohuckie nagrody. Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs na najlepsze przebranie i najciekawsze zdjęcie nawiązujące do tamtych lat. Przeprowadzono atrakcje, takie jak gra osiedlowa w przestrzeni Wzgórz Krzesławickich pt. „Codzienne – niecodzienne”. Spektakl, gra osiedlowa oraz potańcówka odbyły się w ramach akcji „Zajrzyj do Huty”.

Projekt był współfinansowany ze środków Miasta Krakowa. Wydarzenie organizowane w ramach obchodów jubileuszu 70-lecia Nowej Huty.

Ten artykuł opublikowany w kategorii: 2019 rok.

Comments are closed.