Koncert „Robert Kasprzycki Band”, „Julia Mii” z zespołem (14 IX 2019)

wydarzenie: Koncert „Pożegnanie lata”

„Robert Kasprzycki Band”

„Julia Mii” z zespołem

W sobotę 14 września na dziedzińcu fortecznym przed MDK Fort 49 „Krzesławice” odbył się koncert plenerowy „Pożegnanie lata”. Pogoda dopisała, a licznie zgromadzona publiczność gorąco oklaskiwała artystów. Repertuar koncertu dedykowany był szczególnie miłośnikom piosenki poetyckiej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Rada i Zarząd Dzielnicy XVII – Wzgórza Krzesławickie.

W pierwszej części koncertu wystąpiła Julia Mii – wokalistka, autorka tekstów, uczestniczka wielu programów muzycznych, a także wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury Fort 49 „Krzesławice”. Wraz z zespołem zagrała znane i popularne covery, a także kilka piosenek z nadchodzącej płyty m.in. „Trapped” i „Blade niebo”.

Plenerowa scena podczas drugiej części koncertu należała do Roberta Kasprzyckiego. Na scenie artyście towarzyszyli muzycy z formacji Kasprzycki Band, z którymi na stałe współpracuje. Usłyszeliśmy m.in. Wojciecha Bellona, Wolnej Grupy Bukowiny, piosenki Leonarda Cohena, Bułata Okudżawy oraz autorskie piosenki artysty. Każdy występ artysty porzedzony był muzycznymi żartami i spontanicznym dialogiem z publicznością.

Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice”, os. Na Stoku 27 b składa serdeczne podziękowania za pomoc w promocji koncertu Partnerom oraz Patronom medialnym.


„Robert Kasprzycki Band”

Robert Kasprzycki Band, fot. Magdalena Świtek

Koncert będzie niepowtarzalnym wydarzeniem dla szerokiego grona słuchaczy i fanów piosenki poetyckiej. Robert Kasprzycki – związany z Krakowem znany śpiewający autor (m.in. Nieba do wynajęcia), ale i showman obdarzony niesamowitym poczuciem humoru przygotował specjalny program, gdzie „wziął na warsztat” ważnych dla niego poetów piosenki. W repertuarze znajdą się m..in. piosenki Leonarda Cohena, Wojciecha Bellona, Bułata Okudżawy czy Georgesa Brassensa i Marka Tercza, ale pojawią się również autorskie piosenki. Robert Kasprzycki ma na koncie cztery studyjne albumy, a single z jego płyt miesiącami gościły na Liście Przebojów Radiowej Trójki. Robertowi Kasprzyckiemu na scenie towarzyszyć mu będą znakomici muzycy z formacji Kasprzycki Band, z którymi na stałe współpracuje (Krzysztof Wyrwa – bas akustyczny, Adam Zadora – instrumenty perkusyjne, Max Szelęgiewicz – gitara). Zapowiada się wspaniała muzyczna uczta.

Poeci piosenki – Cohen, Bellon, Okudżawa, Brassens, Kasprzycki


„Julia Mii” z zespołem

JULIA MII debiutowała w wieku lat 16 w disney’owskim reality show „My Camp Rock”, w którym Robert Amirian powiedział, że wnosi na scenę prawdę, muzykę i autorytet. Kolejnym scenicznym doświadczeniem był udział w programie „Bitwa na Głosy” w zespole Braci Golec, a następnie w „Must be the Music”, gdzie dotarła do półfinału, a Darek Maciborek z RMF FM nominował ją do finałowej dzikiej karty, a Elżbieta Zapendowska ogłosiła ją najczyściej śpiewającą wokalistką całej edycji programu. W międzyczasie Julia Mii zaśpiewała podczas Miss Nastolatek oraz Miss Supranational w Płocku (TV4), zagrała dziesiątki koncertów podczas pokazów mody, eventów, w pubach i restauracjach, głównie w centralnej i południowej Polsce, udzieliła wywiadów do m.in. radia Eska, VOX, OFF radia Kraków, Czwórki Polskiego Radia, Polskiego Radia Opole. W 2018 roku do sieci trafił jej pierwszy singiel „Trapped”, który utrzymany jest w klimatach muzyki akustycznej z domieszką subtelnej elektroniki, a w listopadzie 2018 roku pojawił się drugi singiel w języku polskim „Blade niebo”. W ostatnim czasie, „Blade niebo” czyli mieszanka muzyki alternatywnej i POP-u z elementami elektroniki i ambientu, pojawiło się w OFF Radiu Kraków, w audycji „Grająca Szafa” Polskiego Radia Kraków, w Czwórce, a przez 6 tygodni znajdowało się na liście przebojów Polskiego Radia Olsztyn. Na początku 2019 roku Julia Mii z zespołem zagrała mini koncert unplugged w Czwórce Polskiego Radia, parę tygodni później pojawili się w programie śniadaniowym “O!Polskie o poranku” oraz zaprezentowali autorski materiał w jednej z audycji Radia Opole. W międzyczasie, Julia Mii została finalistką konkursu Radia Kraków “MEGAFON”, dzięki czemu miała okazję zagrać na festiwalu muzyki alternatywnej “Green ZOO Festival” w klubie RE.sobota


Ten artykuł opublikowany w kategorii: 2019 rok.

Comments are closed.