Tomek Wachnowski z Zespołem, Adam Ochwanowski

 

Muzyczne pożegnanie lata w Nowej Hucie
koncert „Droga do Polski”

 

Podczas tegorocznego muzycznego pożegnania lata na Wzgórzach Krzesławickich przyłączyliśmy się do jubileuszu stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości. Wyjątkowo uroczyście, ten dzień świętowaliśmy 15 września br., w MDK Fort 49 „Krzesławice”. Na plenerowej scenie odbył się koncert piosenek poetyckich „Droga do Polski” dedykowany Niepodległej.

Na dziedzińcu fortecznym wystąpili Tomasz Wachnowski (poeta, kompozytor) i gościnnie Adam Ochwanowski (poeta, krytyk literacki, tłumacz, animator kultury, autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser). Artyście towarzyszyli wspaniali muzycy: Bogdan Sabała (gitara akustyczna), Marcin Pieńkowski (instrumenty klawiszowe), Piotr Filipowicz (gitara basowa), Kuba Szydło (perkusja). Podczas wyjątkowego wieczoru artyści zaprezentowali utwory z płyty „Kołomyja i pic” ze słowami Adama Ochwanowskiego oraz wybrane utwory polskich bardów.

Wydarzenie odbyło się na dziedzińcu Fortu 49 „Krzesławice” w Krakowie, który od 2000 roku jest siedzibą Młodzieżowego Domu Kultury, mieszczącego się w tymże zabytkowym, historycznym forcie artyleryjskim pochodzącym z  lat 1881–1886. Obecnie systematycznie remontowany, służy dzieciom
i młodzieży w rozwijaniu talentów i zainteresowań, kształtowaniu postaw w wielu dziedzinach sztuki. Jest Miejscem Pamięci Narodowej.

Organizatorem wydarzenia był: Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice” w Krakowie oraz Rada Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.
Podziękowania dla partnerów za pomoc w promocji wydarzenia. W tym szczególnie dla Rady Dzielnicy XVII Miasta Krakowa; Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta; E-FOTO; Fundacji „Magazyn Kultury”, Kolanko No 6, ; Nowohuckiego Centrum Kultury; InfoKraków; InfoKraków w Pawilonie Wyspiańskiego.
Patronat medialny objęły: Radio Plus Kraków oraz Głos Tygodnik Nowohucki

Ten artykuł opublikowany w kategorii: 2018 rok, Koncerty i recitale.

Comments are closed.