Dzień Wzgórz Krzesławickich (15 VI 2019)

Dzień Wzgórz Krzesławickich w klimacie PRL-u
15 VI 2019 od 16.00 do 19.00
MDK Fort 49 „Krzesławice”

 

Dzień Wzgórz Krzesławickich, który zorganizowali wspólnie: Stowarzyszenie Przyjaciół Wzgórz Krzesławickich, Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice” oraz Rada Dzielnicy XVII – Wzgórza Krzesławickie, był świetną okazją dla wspomnień dla starszych i czasem radosnej zabawy dla młodszych.

W sobotę 15 czerwca br, w MDK Fort 49 „Krzesławice”, os. Na Stoku 27b odbył się Dzień Wzgórz Krzesławickich w klimacie PRL. Dla uczestników przygotowano szereg atrakcji m.in.

piosenki z tamtych lat „cała sala śpiewa z nami”; zwiedzanie fortu z przewodnikiem; warsztaty plastyczne „pokoloruj Nową Hutę”; samochody PRL-u; gry, zabawy, konkursy; 1 maja w Nowej Hucie; prywatka u Marka; życie codzienne w PRL-u; budujemy nowy dom; teleturniej; O Nowej to Hucie … projekcje filmów; kącik PRL-u „co to jest, jak to działa”; pokaz mody prochowiec i garsonka; i wiele innych atrakcji. Najmłodsi uczestnicy mogli sprawdzić się podczas zajęć sportowych, takich jak: gra w gumę, wyścig pokoju, skoki na skakance.

Wydarzenie odbyło się przy współpracy z Muzeum Krakowa, Centrum Aktywności Seniorów „Uskrzydlone Wzgórza”, „Uskrzydleni Wiekiem”.
Patronat medialny objęli: portal NASZA HUTA i Głos Tygodnik Nowohucki.

Organizatorzy dziękują partnerom i patronom za zaangażowanie w organizację wydarzenia.

Ten artykuł opublikowany w kategorii: 2019 rok.

Comments are closed.