Beata Sulikowska, Stach Gacek „O Nowej To Hucie” (3 X÷21 XI 2019)

Beata Sulikowska i Stach Gacek

„O Nowej To Hucie”

wystawa fotografii w MDK Fort 49 „Krzesławice”
os. Na Stoku 27b

Wystawa „O Nowej to Hucie” prezentuje zdjęcia Beaty Sulikowskiej i Stacha Gacka. Tematem wystawy są fotografie z życia codziennego uchwycone podczas spacerów po nowohuckich dzielnicach. Są to często ujęcia mające charakter reportażu, utrwalają ludzi podczas pracy, odpoczynku lub zabawy, a także architekturę mieszkalną, zabytkową i podwórkową. Relacja fotograficzna prezentuje spojrzenie na piękno tej dzielnicy i codzienność życia zwykłych ludzi, którzy ją tworzą. Wystawę fotografii można obejrzeć w dniach od 3 października do 21 listopada w MDK Fort 49 „Krzesławicach”, os. Na Stoku 27b.


O Autorach

Beata Sulikowska

Po przeprowadzce w 1995 r. z Bronowic do Nowej Huty szukałam sposobu na asymilację ze środowiskiem. W tym samym czasie rozpoczęłam również swoją przygodę z fotografią. Trafiłam do Krakowskiego Klubu Fotograficznego działającego przy Nowohuckim Centrum Kultury, gdzie pod uważnym i krytycznym okiem doświadczonych kolegów – fotografów uczyłam się tajemnic kadru i kompozycji. W 1999 roku zostałam członkiem Krakowskiego Klubu Fotograficznego.
W centrum mojego zainteresowania jest człowiek i natura, reportaże z życia ludzi i uważna obserwacja życia codziennego. Kocham przyrodę i zwierzęta dlatego równie często i one stają się moimi wdzięcznymi obiektami do fotografowania. Przy nich nauczyłam się wytrwałości i cierpliwości w fotografowaniu.
Moje lata spędzone z aparatem w ręce – oprócz radości i odpoczynku zaowocowało również wieloma wyróżnieniami w konkursach fotograficznych oraz wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Stach Gacek

Do Nowej Huty trafiłem w 1991 roku. Przyjechałem tu w poszukiwaniu pracy i od razu pokochałem to miejsce. Zawsze zachwycała mnie surowością charakterystycznych budowli z jednej strony i jednocześnie różnorodnością z drugiej. Lubiłem obserwować jak tętni życiem. W 2013 roku poznałem Beatę i dzięki niej trafiłem do Krakowskiego Klubu Fotograficznego, którego obecnie jestem członkiem. To właśnie tam pokochałem fotografię i odnalazłem swoją pasję. Mówi się „Z kim przestajesz, takim się stajesz”, i ja to potwierdzam – Beata zaszczepiła we mnie miłość do fotografii i dzięki temu mogę dzisiaj urealniać swoje postrzeganie Nowej Huty.

Wystawa od 3 października do 21 listopada 2019 r.

Serdecznie zapraszamy!!!


Organizatorzy:

Logo_MDKMłodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice” w Krakowie

 

logo-nck
Nowohuckie Centrum Kultury, Kraków, Aleja Jana Pawła II 232


Krakowski Klub Fotograficzny, NCK, Kraków

Ten artykuł opublikowany w kategorii: kalendarz imprez, w nadchodzącym czasie (menu boczne).

Comments are closed.